blog2

سبک های بازی های ویدیویی

By مهر 20, 1399 مهر 22ام, 1399 No Comments
سبک های بازی های ویدیویی

سبک های مختلف بازی های کامپیوتری

امروزه صنعت گیم یک مسیر رو به رشد را طی میکند. حتی در ایران، با وجود این که گیمینگ در ابتدای راه است، ولی باز هم هر روز خبر های جدیدی از پیشرفت بازی های عرضه شده به بازار می شنویم. روند رو به رشد بازی های کامپیوتری و درامد هایی که میتواند به دنبال داشته باشد، باعث شده تا به بازی های کامپیوتری و سبک های مختلف آنها جدی تر نگاه کنیم. با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و افزایش کاربران، سبک این بازی های دیجیتالی ممکن است دچار تغییر شوند؛ حتی با وجود استقبال زیاد، این انتظار را داریم تا در آینده سبک های مختلفی از بازی های رایانه ای به بازار عرضه شود. سبک بازی ها معمولا بر اساس هدف و شکل گیم پلی بازی دسته بندی میشود و تمام دسته بندی ها شامل زیر مجموعه هایی از شکل های مختلف آن است.

با ما همراه باشید تا با هم، نگاهی به متداول ترین سبک ها در زمینه ی بازی های کامپیوتری بیندازیم و با آنها بیشتر آشنا شویم.

کژوال:سبک های بازی های ویدیویی

سبک کژوال مجموعه ای از بازی ها است که مراحل کوتاه و هدف های ساده دارند. از آنجایی که هدف این بازی ها سرگرمی است، در نتیجه پیچیدگی زیادی  ندارند و مشکل نیستند. این بازی ها برای اکثر رده های سنی و اکثر سلیقه ها مناسب هستند. بازی های شناخته شده ای مثل

Candy crush, Fruit ninja , Angry birds در این سبک جای دارند.

معمایی:سبک های بازی های ویدیویی

در بازی های معمایی که به آن پازل نیز میگویند، هدف اصلی بکار گیری ذهن است ؛ به شکلی که شما یا از الگو خاصی پیروی میکنید، یا بر اساس اطلاعاتی که از پیش دارید باید معما را حل کنید. این بازی ها معمولا پیچیده و دشوار هستند و ذهن شما را درگیر میکنند.

از شناخته شده ترینِ این بازی ها، میتوان به  The Room و 2048 اشاره کرد.

اکشن:سبک های بازی های ویدیویی

در بازی های اکشن، کاربران با سه هدف مبارزه میکنند؛ کشتن، به دست آوردن چیزی و یا حفظ  بقاء. سبک اکشن دارای هیجان زیادی است و میان نسل جوان طرفداران زیادی دارد.

این بازی ها انواع بسیار متنوعی دارند که یا به صورت اول شخص و یا سوم شخص است. در بازی های اول شخص، شما از دید کاراکتر بازی را دنبال میکنید و خودتان را نمیبینید. نمونه این بازی ها، بازی معروف و موفق  Resident  evil   است.

در بازی های سوم شخص، شما در حین بازی کاراکتر و فضا را میبینید. از قدیمی ترین نمونه این بازی ها  kom bat است.

سرعت:سبک های بازی های ویدیویی

سرعت، سبک دیگری از بازی های کامپیوتری است که هیجان، سرعت و دقت حرف اول و آخر را میزند و هدف آن اول شدن است. اکثر این بازی ها به صورت رانندگی با ماشین یا موتور است. از جمله این بازی ها، می توان به Gt racing, Horizon chase, Real racing, Gear club  اشاره کرد.

استراتژیک:سبک بازی های ویدیویی

بازی های استراتژیک معمولا دیدِ از بالا دارند. در سبک استراتژیک از بازی های رایانه ای، گیمر مدیریت یک مجموعه را برعهده دارد و هدف آن با توجه به بازی متفاوت است؛ گاهی هدف بازیکن، جنگ و گاهی بقاء و اهداف دیگری است.

بازی clash of clans ، که در دنیا محبوبیت زیادی پیدا کرده از این سبک بازی ها است؛ در این بازی استراتژیک، شما یک شهر در اختیار دارید که علاوه بر اداره شهر، باید مجموعه ای سرباز داشته باشید و با دیگر شهر ها مبارزه کنید.

کارت بازی:سبک های بازی های ویدیویی

یکی از قدیمی ترین بازی های آنلاین، کارت بازی ها هستند. ابزارِ این سبک از بازی ها، کارت ها هستند که یا با جمع آوری امتیاز برنده میشوند و یا اهداف دیگری مانند بازی های پوکر را دنبال میکنند.

Poker و solitaire   در این دسته از بازی ها قرار دارند.

برد:سبک های بازی های ویدیویی

دلیل نامگذاری برد گیم ها، صفحه ای است که بازی روی آن انجام میشود؛ این صفحه ممکن است شامل مهره، تاس یا کارت ها باشد.

Official board game, Risk, Splendor از جمله ی این بازی ها هستند.

ماجراجویی:سبک های بازی های ویدیویی

در سبک ماجراجویی، برای بازی روندی تعریف میشود و طبق آن موانع یا معماهایی در مسیر ایجاد میشود که با تفکر و خلاقیت باید حل شوند. این بازی ها معمولا پیچیده، دشوار و طولانی اند.

بازی های  watch dags, tomb raider در سبک ماجراجویی هستند.

اکشن- ماجراجویی:سبک های بازی های ویدیویی

این سبک، تلفیق سبک اکشن و ماجرا جویی است که در آن، هم روندی معما گونه وجود دارد و هم برای طی کردن مراحل مختلف، باید مبارزه انجام شود .سبکِ اکشن-ماجراجویی، از پرطرفدارترین سبک های بازی های رایانه ای است. سِری  بازی های GTA، در سبک بازی های اکشن ماجراجویی هستند.

کلمات:سبک های بازی های ویدیویی

در سبک کلمات، معمولا کادری تعریف شده است و شما باید لغت مورد نظرِ بازی را با توجه به اطلاعات و کلمات داده شده حدس بزنید.

آمیرزا و باقلوا از شناخته شده ترین بازی های سبک کلمات در ایران هستند و که به سرعت رشد کردند و طرفداران زیادی هم دارند.

شبیه سازی:سبک های بازی های ویدیویی

بازی هایی که در سبک شبیه سازی جای دارند، معمولا یک شغل یا یک فضای کار یا فضای زندگی را شبیه سازی میکنند. در حال حاضر بازی های شبیه سازی شده هم، مانند دیگر بازی ها پیشرفت قابل توجهی داشته اند؛ به طوری که گرافیک و داستان بازی ها بسیار به واقعیت شبیه اند.

این  بازی محبوب  sims، از سبک بازی های شبیه سازی شده است که در آن میتوانید افراد و فضای زندگی آنها را طراحی کنید و روندی مانند زندگی روزانه را در پیش بگیرید.

نقش آفرینی:سبک های بازی های ویدیویی

بازی های نقش آفرینی معمولا جهان باز و همچنین طولانی تر هستند؛ به همین دلیل افرادی که زمان بیشتری برای بازی دارند، طرفدار این سبک بازی ها هستند. در بازی های نقش آفرین، اهدافی به بازیکن داده میشود. در این مسیر مشکلات و معما هایی نیز وجود دارد که گیمر باید بتواند با استفاده از ابزار و هوش آنها را حل کند.

هوش:سبک های بازی های ویدیویی

این بازی ها با هوش و فکر انجام میشوند و دقت و تمرکز را بالا میبرند. معمولا این بازی ها هیجان ندارند و بازی های آرامی هستند.

بازی های   peak و  skillz دو نمونه از بازی های سبک هوش هستند.

بازی های آموزشی:سبک های بازی های ویدیویی

این بازی ها معمولای برای سنین کم تر است والبته تنوع زیادی هم دارند. در این سبک از بازی ها، هدف آموزش است.

بازی های ایرانیِ فسقلی ها در اردو، ایرانی تافل باز و هفت نت در سبک آموزشی هستند.

سبک های بازی های ویدیوییورزشی:

بازی های سبک ورزشی از روی انواع مسابقات ورزشی و فضا های ورزشی شبیه سازی شده اند و تنوع زیادی نیز دارند.

بازی های  Fifa از محبوب ترین این بازی هاست؛ در این بازی شما میتوانید اختیار هر یک از بازیکنان داخل زمین را به دست گیرید و به جای آنها بازی کنید.

تریویا:

سبک های بازی های ویدیویی

بازی های تریویا،  بازی های پرسش و پاسخ هستند که در ایران با نام دانستنی ها شناخته میشوند. این مجموعه بازی ها علاوه بر این که میتوانند زیر مجموعه ای از بازی های هوش و فکری باشند، هیجان و رقابت زیادی نیز دارند.

این بازی ها ذهن و هوش شما را به کار میگیرند و فکرتان را پرورش میدهند. کوییزشن، یکی از بازی های ایرانی در سبک تریویا است که توانسته طرفداران زیادی پیدا کند و با تنوع مباحث و موضوعات و سوال های تخصصی در بسیاری از زمینه ها، محرکی برای ذهن باشد.

برای شناخت بیشتر مقاله معرفی اپلیکیشن بزرگ کوییزشن را مطالعه کنید

در اینجا با تعدادی از شناخته شده ترین و پرطرفدارترین سبک های بازی  آشنا شدیم. تک به تکِ این ژانرها در سراسر جهان، علاقه مندان مخصوص به خود را دارند.

اگر شما گیمر حرفه ای هستید، به احتمال زیاد با بازی ها و سبک های مختلف آشنا هستید؛ اما اگر تازه پا به دنیای جذاب بازی ها گذاشته اید، روحیات و دغدغه های خود را بشناسید تا سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید!

اگرشما فردی ماجراجو هستید، به دنبال بازی هایی با سبک اکشن-ماجراجویی بروید.

اگرمیخواهید قدرت تخیل را با بازی ها همزمان تجربه کنید، به سرزمین خیالی اما واقعیِ بازی های شبیه سازی بروید.

اگر فردی قدرت طلب هستید و دوست دارید حتی در بازی هم کنترل همه چیزرا برعهده بگیرید، بی شک با بازی های جهان باز و استراتژیک ارتباط بهتری خواهید داشت.

اما اگر هم طرفدار هیجان و رقابت هستید، هم دوست دارید با کمترین زمان اختصاص داده شده اطلاعات عمومی خود را به روز کنید، و هم ذهنتان را به چالش بکشید، بدون معطلی به سراغ بازی هایی با سبک تریویا بروید.

خوشبختانه چندین سال است که نسخه ایرانیِ این بازی ها در ایران و بدون محدودیت در دسترس دوستدارانِ تریویا است.

از بازی کردن و پیشرفت، در یک زمان لذت ببرید.

اشتراک گذاری
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

کوئیزشن بزرگترین بازی محتوا محور کاملا ایرانی.

کوئیزشن با هدف اعتلای فرهنگ یادگیری جمعی و همچنین تشویق عموم مردم جامعه در سراسر ایران عزیز به ارتقای سطح معلومات خود خلق شده است.

در این مسیر کوشیده‌ایم با در نظر گرفتن طیف وسیعی از سلایق کاربران و ارائه دسته‌بندی‌های جذاب و متنوع و همچنین برگزاری مسابقات هیجان‌انگیز و عادلانه، بهرترین تجربه کاربری را برای آن‌ها فراهم آوریم.

مشتاقانه آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات ارزنده شما هستیم.

E-Mail: Info@Quiztion.ir

تمامی حقوق کوییزشن متعلق به شرکت رایان توسعه فن آوا می‌باشد. | © 2019 Quiztion