blog2

دسته بندی های کوییزشن

By مهر 20, 1399 مهر 22ام, 1399 No Comments
تصویری از لوگوی Quiztion

هدف از ایجاد بخش های مختلف کوییزشن:

کوییزشن سوالاتی را با موضوعات متنوع در معرض رقابت میگذارد، که هر موضوع با دید کمک به بالا بردن سطح اطلاعات جامعه و ارتقاع سطح فرهنگی جامعه در آن زمینه به خصوص طراحی شده.

به طور مجزا هر بخش  با محتوا تخصصی، به این هدف کمک میکند. محتوا هر بخش به صورت جدا گانه توسط تیم متخصص آن بحث طراحی شده تا برنامه ای سرگرم کننده برای مخاطبان  باشد و رضایت کاربران را از آن به دنبال داشته باشد . این مجموعه میکوشد با پرورش ذهن، این دید که بازی های رایانه ای برای مغز مخرب هستند را بار دیگر به چالش بکشد.

مادرانه:

مادران همیشه به دنبال بهترین راه ها و روش ها برای افزایش مهارت های فرزند پروری خود هستند. سوالات بخش مادرانه ، اطلاعات ابتدایی و کاربردی مورد نیاز مادران است.

این بخش علاوه بر ایجاد سرگرمی در ایجاد فضای مناسب برای رشد کودکان و تربیت فرزندانی شاد به مادران کمک میکند.

ادبیات فارسی:

با پیشروی به سمت ارتباطات مجازی و سرگرمی های رایانه ای به جای مطالعه؛ نسل جوان از ساختار صحیح زبان فارسی فاصله گرفته،

ادبیات فارسی نادیده گرفته شده و به دست فراموشی سپرده شده.

مجموعه سوالات از آثار نویسندگان و شاعران فارسی زبان ،سبب احیای زبان و ادبیات فارسی با شیوه ای سرگرم کننده میشود که خود شامل چند بخش است.

ضرب المثل:

گاهی بدون آن که متوجه باشیم مثلی را در جایگاهی غلط استفاده میکنیم. این به آن خاطر است که کاربرد آن را بخوبی نشناخته ایم. هدف طرح سوال از ضرب المثل های رایج و مرسوم آن بوده تا هم معنی و مفهوم درست این جملات را بدانیم و هم جایگاه مناسب استفاده از آن را بشناسیم.

واژگان:

در این بخش معانی دنیای عظیم لغات و واژگان زبان فارسی مورد سوال قرار گرفته. گاهی مجموعه از لغات به دلیل تشابه تلفظ اشتباه گرفته میشوند و معانی آنها به غلط برداشت میشود؛ گاهی نیزلغاتی وجود دارند که ما معنی آنهارا نمیدانیم. با این قسمت از بازی با کلمه های زیادی آشنا میشویم که باعث میشود در صحبت کردن مسلط تر و دست ما در استفاده از واژگان باز تر باشد.

املا:

در زبان فارسی املا لغات اهمیت ویژه ای دارد زیرا نشان دهنده ریشه کلمات و به واسطه آن معنی واژه است. یعنی املای غلط یک واژه به محتوای متن صدمه میزند. بازی با لغات به شکلی که در کوییزشن طراحی شده یکی از بهترین راه های آموزش املا صحیح کلمات است.

جمله واره:

در بخش جمله واره میتوانید حافظه خود را بسنجید. جملات بزرگان یا اشعار چهره های معروف به صورت ناقص داده میشود تا ما آن را بیاد آوریم و یا آنها را بیاموزیم. این مجموعه گزیده مطالب ارزشمند است که دست کم از خواندن یک مجموعه کتاب ندارد.

من کی ام؟ من چی ام؟

حافظه تصویری مهم ترین بخش حافظه است. اهمیت حافظه تصویری از آن جهت است که سبب میشود ما اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آن نیاز داریم آنرا به سرعت بیاد بیاوریم . راه های بسیار زیادی برای تقویت حافظه تصویری وجود دارد. یکی از این راه ها تمرین است. مغز نیز مانند ماهیچه هر چه بیشتر تمرین کند قوی تر میشود و همچنین تمرین سبب تقویت حافظه تصویری میشود .

بخش من کی ام و من چی ام، با تمرین دادن ذهن سبب تقویت حافظه تصویری میشود.

تاریخ:

در دوران تحصیل تاریخ از جمله دروس کسل کننده است و بلافاصله پس از دوران تحصیل کنار گذاشته میشود. تمام نقش تاریخ در زندگی ما به همین میزان محدود میشود. اما آیا تاریخ نقش مهم تری در زندگی ما ندارد؟! مطالعه ی ریشه های ما و آنچه که بر ما گذشته در فهمیدن آنچه که هستیم و آنچه که باید باشیم به ما کمک میکند. بنابراین نقش تاریخ در زندگی ما غیر قابل انکار است.

کوییزشن با طراحی سوالات از منابع تاریخی به دنبال راهی جذاب و جالب برای آموزش مباحثی تاریخی است که در دوران تحصیل کنار گذاشته شده یا پس از آن فراموش شده.

ریاضیات:

محاسبه ذهنی ریاضی یکی از تمرین های مغزاست که سبب تقویت حافظه میشود، قدرت تمرکز را افزایش میدهد، استرس را کاهش میدهد و برای کار های خلاقانه مفید است.

سوال های ریاضی با دو دسته مقدماتی برای افراد مبتدی وپیشرفته برای سطوح بالا تر طراحی شده تا موجب رضایت تمامی کاربران شود.

دفاع مقدس:

دفاع مقدس بخش جدایی ناپذیر کشور ماست که به واسطه ایثار و مقاومت ملت ایران برای تمامی مردم از اهمیت خاصی برخوردار است. وجود این بخش در کنار انبوهی از موضوعات برای ما لازم و ضروریست. ایجاد یک بخش جدا گانه با این محتوا، نخست دینی است بر گردن ما و دوم تکرار آن باعث میشود که فراموش یا دستخوش تغییر نشود.

مذهبی:

در بخش مذهبی سوالاتی از مسائل اعتقادی پایه، مسایلی از جمله تاریخ اسلام، احکام و سخنان بزرگان دین مطرح میشود. با این مجموعه سوالات هم اطلاعات خود را محکی میزنید و هم مجموعه اطلاعات شما اضافه میشود

ترکیب طوری:

بخش ترکیب طوری قسمت تحلیل گر ذهن شما را به بازی میگیرد. مغز داده ها را دریافت، تحلیل، و ارتباط آنها را پیدا میکند. ما برای حل مشکلات، درس خواندن، برنامه ریختن و مقایسه کردن به تحلیل مغز نیاز داریم. یک ذهن تحلیل گر میتواند اطلاعات را به خوبی پردازش کند. با سوالات ترکیب طور میتوانید ذهن خودتون رو محک بزنید و تمرین بدهید.

خودرو:

بخش خودرو برای شیفتگان اتومبیل رانی طراحی شده که هم قسمتی شامل اطلاعات فنی خودرو و هم قسمت قوانین رانندگی را شامل میشود. مسابقات اتومبیل رانی یکی از موضوعات این بخش است .

اتومبیل رانی یکی از مهیج ترین و پرطرفدار ترین رشته هاست

نبرد مغزها:

بخش نبرد مغز ها مجموعه سوالاتی است که نیازمند فعالیت هم زمان دست و چشم است و در آن سرعت عمل اهمیت زیادی دارد. برای حل این سوالات شما باید از حافظه منطق و توانایی حل مسئله خود استفاده کنید که سبب افزایش سرعت انتقال و  تقویت مهارت های فردی میشود.

تحقیقات نشان داده که حل کردن این معماها باعث ورزیده شدن مغز در نتیجه افزایش بهره هوشی یا iq میشود .

لوگوشناسی:

تحقبقات نشان داده که مغز انسان دیدن را ۶۰ برابر زود تر از خواندن پردازش میکند و معمولا ۸۰ درصد تصاویری که قبلا دیده است را به یاد می آورد . یک لوگو از یک برند خیلی بیشتر در ذهن باقی میماند تا اطلاعاتی که از آن برند مطالعه کردیم. اهمیت لوگو معمولا نادیده گرفته میشود ولی چون یک لوگو منحصر به فرد است میتواند یک شناسنامه یا هویت کار باشد.

بخش لوگو شناسی در بخاطر سپردن لوگوی مجموعه های معروف به ما کمک میکند.

غذا نوشیدنی:

بخش غذا نوشیدنی مجموعه متنوعی از سوالات از نام غذا ها، مواد اولیه و مناطقی که خاستگاه غذا ها هستند . یکی از مهم ترین مجموعه سوالات این بخش در مورد خاصیت غذا ها و نوشیدنی هاست که یا براساس طب سنتی ایرانی و یا براساس علوم پزشکی روز است. این مجموعه از جمله اطلاعات عمومی مورد نیاز هر فرد است که به صورت پرسش و پاسخ بیان شده.

کودکانه:

کودکان ما نیاز به بازی و سرگرمی دارند. با توجه به آنکه حجم زیادی از بازی های رایانه ای مناسب کودکانمان نیستند، یا باعث تنبلی و بی حرکتی کودکان میشوند؛ کوییزشن بخشی را مناسب سن و شرایط کودکان قرار داده . در این بخش مطالب مفید برای کودکان همراه هیجان آموزش داده میشود.(علاوه بر سرگرمی یادگیری هم دارد)

سلبریتی:

از دیگر پیامد های گسترش دنیای مجازی و بخصوص اینستاگرام شناخت هر چه بیشتر سلبریتی ها و چهره های مشهور است. در این بخش چهره افراد مشهور از بازیگران، آهنگ سازان، خوانندگان، دانشمندان و …مورد سوال قرار میگیرد.

فیلم و سریال:

علاقه مندان به  سینما میتوانند در یک قسمت جداگانه با عنوان فیلم و سریال سوالات مربوط به حوزه مورد علاقه خودشان را دنبال کنند.

موضوعات مورد سوال در این قسمت از بازیگران تا کارگردان ها و خوانندگان مجموعه های تلویزیونی، سینمایی و یا پخش خانگی است.

ساز و اواز:

عموم ما از دنبال کنندگان موسیقی هستیم؛ اما گاهی بدون داشتن معلومات در زمینه موسیقی و یا اطلاعات اکادمیک.

طراحی سوالات این بخش به صورتی بوده تا علاوه بر طرفداران عام موسیقی افرادی که به صورت تخصصی تر پیگیر ان هستند نیز بتوانند با آن سرگرم شوند.

گیم لند:

شاید در فرهنگ جامعه ما بازی های رایانه ای تنها به چشم اتلاف وقت دیده شود؛ اما باید بدانید بازی کردن خود نوعی تخصص است و گیمر بودن یک شغل است. به گفته روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای در ایران ۱۲ هزار نفر گیمر حرفه ای وجود دارد. بخش گیم لند سوالات مربوط به این حوزه است تا افرادی که بصورت تخصصی به بازی مشغولند با یکدیگر رقابت کنند.

برای اطلاع بیشتر مقاله گیمر ها در دنیای گیمینگ چه میکنند را مطالعه کنید

ورزشی:

همیشه ورزش پر شور ترین هواداران را دارد و همچنین یکی از بخش هایی که روزانه بیشترین اخبار از آن منتشر میشود ورزش است. مردم معمولا به دلایل مختلف از جمله سرگرمی، سلامتی، زیبایی اندام و شغل ورزش را دنبال میکنند. بر طبق براورد اعلام شده بیشتر از نیمی از مردم جهان طرفدار فوتبال هستند. ورزش های دیگر گلف، راگبی، بیسبال، بسکت بال، والیبال و تنیس نیز بعد از فوتبال از جمله پرطرفدار ترین ورزش ها

هستند. در کوییزشن مجموعه ای از سوالات ورزشی با همین نام برای علاقمندان به ورزش ارائه شده .

کی دروغ میگه:

در این قسمت ذهن شما باید معکوس عمل کند. در مدت زمان کوتاهی باید سوال خوانده شود، جواب های درست کنار گذاشته شود و گزینه درست را انتخاب کنید. این روند معکوس انتخاب جواب باعث میشود تمرکز ذهن بالا برود و دقت بیشتری بکار گرفته شود.

زبان انگلیسی:

زبان فرار است. چرا؟؟!! دلیل فرار بودن واژگان یک زبان جدید این است که مغز ما به صورت یک موتور جستجو گر عمل نمیکند بلکه به صورت یک پازل است که اطلاعات را زنجیر وار در کنار هم دارد. یعنی ما برای بخاطر آوردن معنی یک واژه باید  مجموعه اطلاعات مرتبط به آن را بیاد بیاوریم. با توجه به شکل ذخیره اطلاعات در مغز از راه های یادگیری زبان دیگر و همچنین جلوگیری از فرار بودن آن، تمرین و تکرار و بازی با آن زبان است‌

به این منظور میتوانید از بخش زبان انگلیسی مجموعه یکوییزشن کمک بگیرید.

علم و دانش:

بخش علم و دانش کمی تخصصی تر از معلومات عمومی در نظر گرفته شده و برای سطوح بالاتر طراحی شده. شامل مجموعه سوالات زیست، شیمی، فیزیک و … است.

فناورانه:

با پیشرفت صعودی فناوری و تکنولوژی در دنیا هر روزه انبوهی از اخبار و اطلاعت در این زمینه منتشر میشود. با وجود حرکت زندگی به سمت استفاده‌ی هر روزه از محصولات الکترونیکی و توسعه زندگی دیجیتالی علاقمندان به این بخش نیز رو به افزایش است. سوالات حرفه ای مربوط به این مبحث را میتوانید در بخش فناورانه پاسخ دهید

ایران گردی :

در انواع مسابقات و بازی های پرسش اطلاعات عمومی همیشه بخشی با عنوان ایران شناسی تعریف میشود. دلیل این مسئله اهمیت شناخت سرزمینی که خود را در ان سهیم میدانیم و منافع آن را منافع خود میدانیم است. این سرزمینی که هرگوشه آن ممکن است خانه ما باشد و ساکنان آن را هم وطن مینامیم را باید بشناسیم. بدون شناخت کشور خود چگونه میتوانیم در مورد مسایل مختلف اظهار نظر کنیم، رای بدهیم و یا اخبار و اتفاقات هر گوشه ان را تحلیل کنیم.

به همین منظور بخش ایران گردی با وسواس بیشتری طراحی شده و از بخش ها عمومی به شمار میرود که مناسب تمام افراد است.

کافه هنر:

معمولا بخش هنری طرفداران خاص خود را دارد و عموم افراد را به خود جذب نمیکند. هنرمندان میتوانند در بخش کافه هنر سوال های مربوط به تمام بخش های هنر را پاسخ دهند. در این بخش اطلاعات آکادمیک در همه زمینه های هنری وجود دارد.

درست و نادرست:

این بخش شامل مجموعه سوالات عمومی از مباحث متنوع است که به صورت درست و غلط طراحی شده و تنها دو گزینه دارد و در نهایت سبب افزایش اطلاعات عمومی مخاطب میشود.

کدوم فرق داره:

این قسمت شامل سه گزینه که دارای ارتباط معانی هستند و یک گزینه ی متفاوت میشود. این بخش از مجموعه سوالات با سطح پایین تر برای سنین کمتر است تا هم سرعت عمل آنها افزایش پیدا کند و هم قدرت تحلیل مغز آنها تقویت شود.

چپولی:

در این قسمت انجام آزمون به صورت عکس باعث اتصال سلول های مغزی میشود. یعنی شما علاوه بر پیدا کردن جواب سوال، . جواب را معکوس میکنید. این کار سبب ایجاد توانایی معطوف کردن مغز یا به عبارت دیگر تمرکز میشود. در این حالت بین سلول های حسی، رابط و حرکتی مغز ارتباط ایجاد میشود.

عمومی:

مجموعه تمامی سوالات به دو صورت عمومی برای کاربرانی که تمایل دارند اطلاعات خود را در زمینه های متنوع  بسنجند و بخش های جدید را یاد بگیرند و بخش تخصصی برای اشخاصی که در زمینه ی بخصوص اطلاعات تخصصی دارند طراحی شده.

برای شناخت بیشتر کوییزشن مقالعه معرفی اپلیکیشن بزرگ کوییزشن را مطالعه کنید

اشتراک گذاری
3.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

کوئیزشن بزرگترین بازی محتوا محور کاملا ایرانی.

کوئیزشن با هدف اعتلای فرهنگ یادگیری جمعی و همچنین تشویق عموم مردم جامعه در سراسر ایران عزیز به ارتقای سطح معلومات خود خلق شده است.

در این مسیر کوشیده‌ایم با در نظر گرفتن طیف وسیعی از سلایق کاربران و ارائه دسته‌بندی‌های جذاب و متنوع و همچنین برگزاری مسابقات هیجان‌انگیز و عادلانه، بهرترین تجربه کاربری را برای آن‌ها فراهم آوریم.

مشتاقانه آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات ارزنده شما هستیم.

E-Mail: Info@Quiztion.ir

تمامی حقوق کوییزشن متعلق به شرکت رایان توسعه فن آوا می‌باشد. | © 2019 Quiztion