blog2

دسته بندی های جدید در کوییزشن

By مهر 19, 1399 No Comments
دسته بندی های جدید در کوییزشن

معرفی دسته بندی های جدید در کوییزشن

کوییزشن، به منظور جلب رضایت کاربران به دنبال ایجاد دسته بندی های بیشتر و همچنین، جذب سلایق مختلف با موضوعات متنوع است.

تیم طراح سوال، به منظور تولید محتوای مفید و بروز برای کاربران، تلاش میکند و دسته بندی های جدید را ارائه میدهد.

تلاش کوییزشن برای افزایش تنوع در دسته بندی سوال ها، همچنان ادامه دارد و موضوعات جدید به مجموعه ی سوالات اضافه خواهد شد.

روانشناسی

در باور برخی افراد، همانگونه ‌که ما نیاز جسم خود را به درمان با مراجعه به پزشک رفع میکنیم، مراجعه ما به روانشناس برای درمان بیماری های روان ما است.

در حالی که به هیچ وجه این برداشت از علم روانشناسی، صحیح نیست. ما برای مراجعه ی به روانپزشک، نیاز نداریم که حتما احساس آشفتگی و یا بیماری داشته باشیم.

برخلاف تصور عموم افراد، روانشناسی علم مطالعه ی بیماری های ذهنی و ناهنجاری های رفتاری نیست؛ بلکه روانشناسی، علم مطالعه ی رفتار های انسان در واکنش به محیط پیرامون و تفاوت های رفتاری در انسان ها است.

در واقع ما برای مواجهه ی درست با مسائل، به کمک روانشناس نیاز داریم . همچنین علم روانشناسی به ذهن ما نظم می بخشد و باعث میشود در شرایط معمول و اتفاقات روز مره، رفتار مناسبی از خود نشان دهیم. از این رو داشتن حد متوسطی از اطلاعات روانشناسی برای روابط اجتماعی سالم و درست، لازم و ضروری است.

مباحث روانشناسی، از جمله موضوعات مورد علاقه ی سایت های زرد هستند و مطالب بسیاری در این زمینه، بدون پایه و اساس علمی، منتشر میشوند و کاربران، بدون داشتن اطلاع درست از منابع صحیح، از این اطلاعات استفاده میکنند.

مجموعه ی سوالاتی که در دسته بندی روانشناسی کوییزشن مطرح شده است، از منابع مورد تایید هستند و توسط تیم متخصص در زمینه ی روانشناسی طرح شده اند، این سوال ها اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران میگذارد.

نجوم

تخیل، تصور آن چیزی است که با حواس پنجگانه، قابل درک نیست. زیر بنای درک و تحلیل هر علم و همچنین آثار هنری، قدرت تخیل است. به گفته آلبرت انیشتین “نشانه ی واقعی هوش، دانش نیست بلکه تخیل است “.

با تخیل، میتوان دنیای بی حد و مرز علوم را طی کرد، از درون سیاهچاله ها به زمان های دیگر سفر کرد، موجودات فرا زمینی را ملاقات کرد و اتصاع زمان را مشاهده کرد.

علم نجوم بر مبنای تخیل، پیشرفت کرده و بدون تخیل، چیزی از آن باقی نمی ماند. تخیل بوده که سبب تکامل نجوم و پیشرفت این علم به شکل امروزی آن شده است.

با وجود آن که امروزه علم نجوم به عنوان یک علم آکادمیک، مطرود شده و تنها مانده؛ اما همچنان طرفداران زیادی به صورت آماتور، آنرا دنبال میکنند.

دسته بندی نجوم یکی از جذاب ترین موضوعات در کوییزشن است که شیفتگان آنچه در فراسوی زمین است، میتوانند دانسته های خود را در این زمینه به چالش بکشند.

واژگان انگلیسی

زبان انگلیسی، دایره لغات بسیار وسیعی دارد که به عنوان نقطه قوت این زبان از آن یاد میشود؛ در عین حال، بخاطر سپردن مجموعه ی این لغات یکی از بزرگترین چالش های یادگیری زبان انگلیسی است.

برای یادگیری ماندگار لغات، تاکنون ایده های بسیاری از جمله 504لغت ،tick8 و خواندن داستان های انگلیسی ارائه شده، اما تمرین و تکرار به همراه بازی، یکی از موثر ترین راه ها است و باعث میشود لغات، برای همیشه در ذهن شما نقش ببندد.

از آن جایی که زبان فرار است و خواندن حجم زیاد لغات به صورت روزانه، امری وقت گیر و گاهی خسته کننده است، میتوانید همراه بازی و سرگرمی روند یادگیری را طی کنید.

به این منظور، دسته بندی واژگان زبان انگلیسی در کوییزشن ارائه شده و در آن مجموعه ای از پرکاربرد ترین لغات، مورد سوال قرار گرفته اند .

رکورد های گینس

گینس، نام کتابی است که به صورت سالانه در آن رکورد های جهان به ثبت میرسد. نام این کتاب، حتما به گوشتان خورده اما شاید جالب باشد که بدانید نخستین بار در سال۱۹۵۱، هوگ بیور، در یک مهمانی حضور پیدا کرد و در آنجا بحثی در مورد پر سرعت ترین پرنده در اروپا پیش آمد.

هوگ بیور، در آن مهمانی متوجه شد هیچ کتاب مرجعی برای دانستن چنین موضوعی وجود ندارد و پیشنهاد چاپ کتاب (ترین ها) را به برادران مک ویرتر -که در لندن یک آژانس جستجوی اطلاعات داشتند را داد.

اولین نسخه ی کتاب رکورد های گینس، در سال۱۹۵۵ منتشر شد، و در همان سال در لیست پرفروش ترین کتاب ها قرار گرفت. این حجم از توجه مردم باعث شد تا این کتاب به صورت سالانه چاپ شود و تاکنون بعد از کتاب مقدس، پرفروش ترین کتاب در دنیا بوده است.

پس از چاپ و انتشار این کتاب، برنامه های تلویزیونی و مسابقات بسیاری درباره ی آنچه در این کتاب است، ساخته شد.  به طور قطع در بین دریای محتوای کوییزشن، جای این چنین موضوع جذاب و پرطرفداری خالی بود.

اسم شناسی

زبان یک عنصر جاریست، به همین دلیل است که واژگان از زبانی به زبان دیگر منتقل میشوند؛ گاه با معنی خود و گاهی هم معنی جدیدی به خود میگیرند. این امر، شامل اسم ها هم میشود.

برخی از اسم هایی که امروزه وجود دارند، به تازگی پدید آمده اند و برخی از اسم ها ریشه در گذشته های دور یکی از زبان ها دارند. نقطه مشترک همه ی اسم ها داشتن معنی مشخص است.

در افسانه های چین آمده، اسمی که برای کودک انتخاب میشود سرنوشت او را میسازد. در سنت های ایران باستان نیز بر اساس نام اشخاص طالع او را می‌دیدند.

شاید امروز، دیدن طالع یا بخت و اقبال مورد تایید جوامع علمی ومردم نباشد، اما برای همه، جالب است که بدانند مفهوم و ریشه نامشان چیست.

دسته بندی اسم شناسی مجموعه جذابی است که هر سلیقه ای را به خود جذب میکند.

پزشکی و سلامت

موضوعات پزشکی، معمولا بیشترین سرچ را دارند و همه افراد در دوره هایی از زمان، درگیر موضوعات مربوط به سلامت شده اند. اطلاعات پایه در زمینه ی پزشکی نه تنها مورد توجه عموم، قرار دارد بلکه دانستن آنها ضروری است.

پزشکی و سلامت، زمینه های بسیار گسترده ای را شامل میشود؛ از جمله شناخت بیماری ها، شناخت دارو ها و عوامل بروز بیماری.حداقل امکانی که این اطلاعات به ما میدهند، جلوگیری از دچار شدن به بیماری ها است.

در دسته بندی پزشکی و سلامت، اطلاعات را نه به صورت تخصصی، بلکه آن دسته از دانستنی های این حوزه که برای عموم افراد لازم و ضروری است مورد سوال قرار داده است.

در پایان:

ماشین پرقدرت کوییزشن، همچنان با سرعت در مسیر تولید محتوای مفید و ارزشمند پیش میرود و دسته بندی های جدید را ارائه میدهد؛ شما کاربران گرامی، میتوانید با این بازی سرگرم شوید و از این گنجینه محتوایی بهره ببرید.

اشتراک گذاری
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

کوئیزشن بزرگترین بازی محتوا محور کاملا ایرانی.

کوئیزشن با هدف اعتلای فرهنگ یادگیری جمعی و همچنین تشویق عموم مردم جامعه در سراسر ایران عزیز به ارتقای سطح معلومات خود خلق شده است.

در این مسیر کوشیده‌ایم با در نظر گرفتن طیف وسیعی از سلایق کاربران و ارائه دسته‌بندی‌های جذاب و متنوع و همچنین برگزاری مسابقات هیجان‌انگیز و عادلانه، بهرترین تجربه کاربری را برای آن‌ها فراهم آوریم.

مشتاقانه آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات ارزنده شما هستیم.

E-Mail: Info@Quiztion.ir

تمامی حقوق کوییزشن متعلق به شرکت رایان توسعه فن آوا می‌باشد. | © 2019 Quiztion